Ogłoszenia z niedzieli - 16.05.2021

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Pan Jezus powraca do domu Ojca i jednocześnie zapewnia nas o swojej stałej obecności w Kościele.
  O godz. 16.00 nabożeństwo majowe i nowenna do św. Jana Pawła II. 

  Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, polecając nowy numer Gościa Niedzielnego z wieloma ciekawymi artykułami, min. przeczytamy o: 40 rocznicy zamachu na JPII; „Patron na czasy niewiedzy” - o beatyfikowanym w sobotę o. Franciszku Marii Jordanie; „Nie ma rzeczy niemożliwych” - rozmowa z rodzicami dziewczynki uzdrowionej za wstawiennictwem o. Jordana; „Przebaczam”, o poruszającej wystawie w Wadowicach i o 100-leciu obecności w Polsce Misjonarzy Św. Rodziny.

 2. W poniedziałek odbędą się spotkania i próby dla dzieci komunijnych.
  O godz. 16.00 klasa IIIb i klasa IIIc, o godz. 19.00 klasa IIIa. 
  WIĘCEJ

 3. We wtorek 18 maja przypada rocznica urodzin św. Jana Pawła II (18.05.1920). Wraz z całym Kościołem w Polsce i na świecie dziękujemy Panu Bogu za dar papieża Polaka, za Jego świętość oraz za wielki i owocny pontyfikat trwający prawie 27 lat.

 4. W środę 19 kwietnia o godz. 18.00 Msza Św. wotywna o św. Józefie. W związku z trwającym Rokiem Świętego Józefa zapraszamy serdecznie każdego 19 dnia miesiąca (od marca do listopada) na Mszę Świętą i nabożeństwo ku czci św. Józefa, by w modlitwie zawierzyć św. Józefowi Kościół święty i nasze rodziny. Św. Józef jest patronem Kościoła Powszechnego. Jest także opiekunem naszych rodzin a szczególnie ojców, mężów i młodzieńców, a także patronem dobrej śmierci.

 5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. wieczorna – szkolna, zapraszamy dzieci i rodziców. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. 

 6. W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. 
  O godz. 7.00 Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji parafii i naszych rodzin. 
  O godz. 15.00 nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. 

 7. W sobotę 22 maja:
  a) godz. 10.00 w katedrze opolskiej święcenia kapłańskie.
  b) godz. 10.00 spotkanie organizacyjne dla ministrantów i Dzieci Maryi. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ministrantów i Dzieci Maryi o powrót do pięknej służby Panu Jezusowi w naszym kościele. Prosimy też rodziców o zaangażowanie w tej sprawie oraz o życzliwą pomoc i modlitwę.
  c) godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców - klasa IIIa 
      godz. 16.15 spowiedź św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców klasa IIIb i IIIc

 8. W Kościele Katolickim trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą Kościół będzie obchodził w najbliższą niedzielę tj. 23 maja.

 9. W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św
  Msza św. dla grupy I (klasa IIIa) o godz. 11.00.
  Msza św. dla grupy II (klasa IIIb i IIIc) o godz. 13.00.
   *Prosimy dzieci oraz tych parafian, którzy zazwyczaj uczestniczą w danej Mszy św., aby wybrali inną porę niedzielnej Eucharystii pozostawiając miejsce dla rodziców i gości dzieci komunijnych.

 10. Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej aż do szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji dotyczących wspólnoty na stronie: www.strzelcekrzyz.com.pl/grupy-parafialne (zgłoszenia u księży).
 11. W miesiącu maju zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Życzeniem Biskupa Opolskiego jest poświęcenie miesiąca maja, zwłaszcza nabożeństw majowych, modlitwie w intencji naszych rodzin.

 12. Zapraszamy serdecznie do udziału we Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie by z wiarą i wdzięczną miłością przyjąć Jezusa do swojego serca i w tym trudnym czasie trwającej pandemii Jezusowi zawierzyć swoje życie i całą rodzinę.

 13. Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się. Więcej informacji w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.

 14. Kancelaria parafialna czynna jest: poniedziałek - wtorek - czwartek - piątek  - rano od godz. 8.00 do 8.30 i popołudniu od godz. 16.00 do 17.00. Pilne sprawy pogrzebowe załatwiane są także poza godzinami kancelaryjnymi, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.
   
 15. Wolne Intencje Mszy Świętej -> zobacz
   
 16. Ewentualne ofiary, czy też stypendia Mszalne można przelać na konto w Banku Spółdz. w Krapkowicach Oddział w Strzelcach Opolskich nr 28 8884 1030 2004 0001 0878 0001. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary.
   
 17. Wszystkim naszym dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacone na konto parafii z przeznaczeniem na cele kultu religijnego oraz za odprawione Msze święte. Dziękujemy także wszystkim anonimowym ofiarodawcom, których imiona zna tylko Pan Bóg, za dary serca i życzliwą pomoc. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim naszym dobroczyńcom. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.