______ OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23-30.01.2022  _____

 1. III Niedziela Zwykła. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka, dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele Powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć pasterzom i wszystkim wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego i zachęcić do codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego.
  Dzisiaj o godz. 16.00 nieszpory kolędowe, zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd.

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.

 1. We wtorek 25 stycznia obchodzimy święto Nawrócenia Św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw
  o Jedność Chrześcijan. 

 1. We wtorek w parafii Św. Archanioła Michała w Rozmierzy, na plebanii o godz. 19.00 odbędzie się otwarte spotkanie synodalne. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w poniedziałek w kancelarii.

 1. W środę wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna z okazji urodzin ks. Piotra, wikariusza naszej parafii.
   
 2. W czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. To dzień modlitwy i duchowej solidarności z tymi, którzy niewinnie cierpieli i zginęli podczas II wojny światowej.

 1. W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła.
  O godz. 7.00 Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. parafii i naszych rodzin.
  O godz. 15.00 – nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

 1. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 1. W niedzielę 30 stycznia obchodzony będzie w Kościele Światowy Dzień Chorych na trąd. Będzie on okazją do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy ludziom trędowatym zapewniają schronienie i pomoc w specjalistycznych ośrodkach misyjnych. 

 1. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, nie ma tradycyjnej kolędy. Mieszkańców naszej parafii zapraszamy na rodzinne spotkania kolędowe w kościele. W tym trudnym obecnie czasie, naszą modlitwą zawierzenia pragniemy objąć wszystkie rodziny. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00 w int. rodzin z wyznaczonych na dany dzień bloków lub ulic a następnie nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą zawierzenia rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu. Na zakończenie spotkania każdy przedstawiciel rodziny otrzyma pamiątkową świece i obrazek Świętej Rodziny z Nazaretu.  Podczas rodzinnego spotkania kolędowego każdy może złożyć swój dar serca na cele kultu religijnego.  Natomiast przy wyjściu z kościoła ministranci i Dzieci Maryi zbierają ofiary na pomoc misjonarzom, ofiarując kredę i mirrę oraz jeżeli jest taka potrzeba, wodę święconą.

W tym tygodniu zapraszamy na Rodzinne Spotkania Kolędowe mieszkańców z ulic:

poniedziałek - ul. Kard. Wyszyńskiego 1-3-4-5-7-8-9-10; wtorek - ul. Gogolińska ( cała ), Topolowa, Klonowa, Krzywoustego; środa - ul. Osiedle, Fabryczna, Strzelców Bytomskich, Bocznicowa; czwartek – ul. Młyńska, Jarzębowa Brzozowa, Ogrodowa, Lawendowa, Słonecznikowa, Stokrotkowa, Konwaliowa, Habrowa; piątek - ul. Mieszka I, Władysława Łokietka, Henryka Pobożnego, Bursztynowa; sobota – ul. Księcia Alberta, Nefrytowa, Topazowa, Agatowa, Rubinowa.

 1. Wszystkim naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary duchowe i materialne na potrzeby naszej parafii i kościoła. Dziękujemy także za okazywaną życzliwość i dobroć serca oraz za złożone ofiary kolędowe na cele kultu religijnego. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitych łask Bożych w nowym tygodniu.