14 - 21.04.2024

III Niedziela Wielkanocna
Rozpoczynamy w Kościele w Polsce XVI Tydzień Biblijny, któremu w tym roku towarzyszy motto: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnim w Kościele”.

16.00 – Nieszpory niedzielne

Poniedziałek
18.00 - Msza św. wieczorna i nowenna do św. Ojca Pio.

Po Mszy św. wieczornej, w salce w domu katechetycznym, katecheza liturgiczna dla dorosłych pt. Od czego zacząć? – o obrzędach wstępnych

Czwartek
18.00 – Msza św. szkolna.

Piątek
od godz. 16.00 – odbiór strojów komunijnych (w domu parafialnym).

17.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.00 – w Dziewkowicach, bierzmowanie młodzieży klas VIII.

Sobota
10.00 – pierwsza spowiedź św. dla dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św.

17.00 – 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu

IV Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. W naszej parafii gościć będziemy alumnów WMSD w Opolu, którzy w czasie Mszy św. składać będą świadectwa o swym powołaniu.

16.00 – nieszpory niedzielne z modlitwą o powołania.

Okazja do spowiedzi św.:
- w dni powszednie: pół godz. przed każdą Mszą św.

- w niedzielę: na Mszach św. porannych

- w sobotę: 17.00 – 18.00

Podziękowania:

  • Wszystkim naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom za ofiary duchowe i materialne na potrzeby naszej parafii.
  • Paniom za sprzątanie świątyni.
  • Panom, za ciężką pracę przy otoczeniu kościoła, a panu Zygfrydowi Makselon, za zorganizowanie ekipy przycinającej krzewy.
  • Panu Joachimowi Pyka i jego pracownikom, za wykonanie i montaż mebli w nowej zakrystii, a panu Maciejowi Pospiszyl i jego współpracownikom, za położenie paneli podłogowych.
  • Paniom z parafialnej Caritas i osobom zaangażowanym w przygotowanie czwartkowego spotkania dla seniorów.
  • Panom za demontaż paschalnego wystroju kościoła.
  • Za ofiary wpłacone na konto parafii.

Próby dla młodzieży klas VIII przed bierzmowaniem we wtorek i czwartek o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Dziewkowicach.

Dekanalne czuwanie dla młodzieży (od klas VI wzwyż) odbędzie się w kościele parafialnym w Suchej
w piątek, 26 kwietnia o godz. 19.00. Wyjazd o godz. 18.00 z parkingu parafialnego, a powrót około godz. 21.30. Zapisy do niedzieli 21 kwietnia w zakrystii.

Seniorów zapraszamy na wycieczkę do Olesna. Wyjazd w drugi czwartek maja (9.05). W programie Msza św., zwiedzanie zabytkowego, drewnianego kościoła św. Anny, wpisanego na listę pomników historii oraz wspólna biesiada przy grillu. Koszt: 20 zł, a zapisy w kancelarii lub zakrystii.

Rozpoczynamy zapisy na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku (22.01 – 1.02.2025). Szczegóły na folderach wyłożonych przy wejściu do kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej (zaliczka – 2000 zł).

Całą wspólnotę parafialną zawierzamy Bożej Opatrzności życząc wszystkim parafianom oraz gościom Błogosławionego czasu radości paschalnej.

W ostatnim tygodniu do wieczności zostali powołani: + Janusz Dembiński, + Krystyna Zalejska (pogrzeb 16.04.2024 – wtorek, o godz. 13:00, pochówek na cmentarzu komunalnym)
Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie...