Przygotowanie do I Komunii Świętej [2021/2022]

Wraz z nowym rokiem szkolno-katechetycznym rozpocznie się przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii św. dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej. Spotkanie organizacyjne dla rodziców/opiekunów tych dzieci, odbyło się w kościele, w czwartek 9.09. o godz. 18.45. Zostały wtedy przekazane wszystkie informacje związane z całym okresem przygotowań i wręczone kwestionariusze zgłoszenia dziecka do przygotowania do tych sakramentów. Bowiem dopiero indywidualne zgłoszenie dziecka do grupy I-szo komunijnej oznacza rozpoczęcie przygotowania. Sam udział dziecka w katechezie szkolnej nie oznacza przygotowania do I Komunii św.

Termin kolejnego spotkania dla rodziców i dzieci z klas 3 SP chcących rozpocząć przygotowania do I Spowiedzi i Komunii Św. - czwartek 21.10. Zapraszmy na modlitwę różańcową i Msze Św. szkolną a po niej na spotaknie formacyjne.

Termin dostarczenia zgłoszeń przygotowania dziecka do I Komunii Św. upłynął w niedzielę 26 września.

SAKRAMENT EUCHARYSTII

 • Przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu objęte są dzieci z klasy III szkoły podstawowej. Za przygotowanie w pierwszym rzędzie odpowiedzialni są rodzice dziecka, istotny jest ich czynny udział.
   
 • W czasie przygotowania dziecka do I Komunii św. rodzice winni położyć duży nacisk na duchowe przygotowanie dziecka do przyjęcia tego sakramentu, a nie na oprawę zewnętrzną samej uroczystości!
   
 • Szczególowe informacje dotyczące przygotowania, terminów spotkań dzieci i rodziców, treści do nauczenia się przed I Komunią św. i terminów zaliczenia materiału podawane są w czasie spotkań.

 • Szanownych Rodziców/Opiekunów prosimy o śledzenie bieżących informacji podawanych w ramach ogłoszeń duszpasterskich w ramach niedzielnych Mszy św. i aktualizacji dokonywanych na stronie internetowej.
   
 • Wszelkich informacji udziela ks. Proboszcz, który od strony Parafii zajmuję się przygotowaniem dzieci do tego Sakramentu.

Rozpoczęcie przygotowań kolejnego rocznika do sakramentu Eucharystii odbędzie się we wrześniu 2022!