PODWYŻSZENIA  KRZYŻA  ŚWIĘTEGO

PODWYŻSZENIA  KRZYŻA  ŚWIĘTEGOPODWYŻSZENIA  KRZYŻA  ŚWIĘTEGO

 

zig-zag.prv.pl

 
Widok Kościoła Wnętrze Kościoła Kaplica Miłosierdzia Bożego Św.Faustyna Kowalska Figura
M. Bożej Fatimskiej
Relikwie ś. Franciszka i Hiacynty Ołtarz Relikwii
Jana Pawła II
Święty Antoni Relikwie
św. Ojca Pio
Pomnik
św. Ojca Pio
Grota Matki Bożej Fatimskiej Pomnik Papieża Jana Pawła II Krzyż Misyjny Krzyż Eucharystyczny Krzyż Papieski Krzyż Jubileuszowy Figura
Chrystusa Frasobliwego

Informacja dla uczestników Parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej

PDF(Do druku)

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
Z PARAFII PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
W STRZELCACH OPOLSKICH

 

TERMIN    21.06- 28.06.2019r.

 

 

 

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

 

1 dzień: GÓRA KARMEL – NAZARET

Zbiórka o godz. 6:00. Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Odprawa i przelot do Tel Awiwu. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu (Stella Maris). Kolejno przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Wieczorem przejazd do hotelu. Kolacja. Wyjście do Bazyliki Zwiastowania na procesję z różańcem. Nocleg.


2 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA

Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga, w Kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościele Prymatu Św. Piotra. Następnie rejs łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Na koniec dnia wizyta w Kanie Galilejskiej – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu w Nazaret. Kolacja i nocleg.

 

3 dzień:GÓRA TABOR JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – BETANIA

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od Mszy Św. na Górze Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza w Jerycho. Następnie zobaczymy ruiny starożytnej osady Qumran- miejsce, w którym odnaleziono rękopisy z II w. p.n.e. (tzw. Zwoje z Qumran). Wyjazd w stronę Jerozolimy. Po drodze postój nad Morzem Martwym- chwila czasu wolnego na kąpiel. Wizyta w Betanii- odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg


4 dzień: BETLEJEM

Po śniadaniu wizyta na Polu Pasterzy- Msza Św. w kaplicy ExcelsisDeo. Następnie wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima oraz Grocie Mlecznej. Wieczorem kolacja i nocleg.

 

5 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta- wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego (Msza Św.), przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.

 

6 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Następnie Góra Oliwna, Betfage- miejsce, w którym Jezus wjechał do Jerozolimy, a które wspominamy w Niedzielę Palmową, miejsce Wniebowstąpienia- Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.

 

7 dzień: EIN KAREM – EMAUS – JAFA

Po śniadaniu przejazd do Nikopolis (Emaus)- Msza Św.. Następnie przejazd do Ain Karem- rodzinnego miasta Zachariasza i Elżbiety- rodziców Jana Chrzciciela , gdzie zobaczymy: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Jaffy, obecnie dzielnicy Tel Awiwu, a w starożytności ważnego portu. Zwiedzanie- port z latarnią morską, kościół Św. Piotra, dom Szymona Garbarza. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.

 

 

8 dzień:

Wczesne wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa i przelot do kraju. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu.

 

CENA 3.800 PLN / os. (przy grupie  40 osób )

 

ŚWIADCZENIA:

- Przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;

- Dowóz autokarem na lotnisko w Polsce;

- Transfery autokarem na terenie Izraela;

- 7 noclegów w hotelach  3* (pokoje 2-3 osobowe);

- Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji;

- Opieka pilota  - Opieka księdza – Rezerwacja Mszy Św.;

- Ubezpieczenie: KL, NNW, CP, bagaż;

- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

 

UWAGI:

Codziennie planowana jest Msza Św.

Podany program jest ramowy, kolejność zwiedzania ustala pilot.

Na realizację programu należy przygotować kwotę 150 USD (bilety wstępu, lunch rybny nad Jeziorem Galilejskim, zestawy audio - guide) - zbierane przez pilota na miejscu.

Cena nie zawiera zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 3 USD/ os./ dzień).  Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

Dokument uprawniający do podróży: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu z Izraela.  Paszport bez pieczątek libańskich i syryjskich.

 

Program przygotowany w oparciu o przeloty liniami EL-AL.:

Dzień wyjazdu z Polski - 21.06.2019 (piątek) Kraków 11:25- Tel Awiw 15:50

Dzień wyjazdu z Izraela -28.06.2019 (piątek) Tel Awiw 07:30- Kraków 10:15

 

PŁATNOŚCI:

Wpisowe 500 zł., pozostała należność płatna w ratach.

 

Zapisy na pielgrzymkę:

 

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Strzelcach Op., ul. Bursztynowa 5 .

Tel. kontaktowy 77 461 42 88.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału, są jeszcze wolne miejsca!