Nowa strona 1

PODWYŻSZENIA  KRZYŻA  ŚWIĘTEGO

PODWYŻSZENIA  KRZYŻA  ŚWIĘTEGOPODWYŻSZENIA  KRZYŻA  ŚWIĘTEGO

 

zig-zag.prv.pl

 

SŁOWO OD DUSZPASTERZY

PLAN KOLĘDY

Plan Kolędy
2018/2019

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA.
C+M+B=2016
CHRRISTUS MANSIONEM BENEDICA
(CHRYSTUS MIESZKANIE BŁOGOSŁAWI)

DRODZY PARAFIANIE!


Pan Jezus powiedział kiedyś do Apostołów: Kto Was przyjmuje, Mnie przyjmuje (Mt 10, 40). Polecił im również: Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim ( Łk 10,5-6 ). Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego to jest rodziny z Kościołem parafialnym, a tym samym diecezjalnym i powszechnym.
Wizyta duszpasterska ma charakter małej liturgii sprawowanej w domowym sanktuarium. Im rodzina jest bardziej związana z Kościołem, im większy panuje w niej duch chrześcijański, im głębsza jest religijność, tym głębiej przeżywa spotkanie z oficjalnym sługą Kościoła. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera tego spotkania była podniosła i serdeczna.
W czasie tegorocznej kolędy zbierane będą dobrowolne ofiary przeznaczone na wymianę głównych drzwi wejściowych do kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne i gorące „Bóg zapłać ”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w życie wspólnoty parafialnej, zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym. Parafia najlepiej ukazuje swoją tożsamość podczas niedzielnej Eucharystii. To obecność na niedzielnej Mszy świętej jest sprawdzianem naszej wiary.
Życzymy aby pokój, który przynosi Jezus, wypełnił Wasze serca i Wasze rodziny. Niech spotkanie z Nim napełni Was nowym życiem, pełnym radości, miłości i błogosławieństwa. Oby nadchodzący Nowy Rok 2018 był czasem błogosławieństwa i szczególnej obecności Boga w życiu każdego z Was.

 

                                                                                                                                                                           Duszpasterze Parafii

WRÓĆ

PLAN KOLĘDY

WRÓĆ