RORATY 2017
ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ I PRZYJĘCIE NOWYCH KANDYDATEK NA MARIANKI.
8 grudnia 2017 r.


W piątek, 8 grudnia 2017 roku, obchodziliśmy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. To jedno z najstarszych świąt maryjnych. Choć dogmat o Niepokalanym Poczęciu został ogłoszony w 1854 r. prawda ta od wieków była obecna w Kościele.


 

RORATY 2017
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
6 GRUDNIA 2017

RORATY 2017

PRZYJĘCIE NOWYCH MINISTRANTÓW
25.11.2017 R.

UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

W środę 1 listopada 2017 roku, obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień naszej modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy już cieszą się chwałą nieba.
W godzinach popołudniowych gromadziliśmy się wszyscy na cmentarzu aby zjednoczyć się we wspólnej modlitwie całego Kościoła i powierzyć Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.
W naszej parafii godz. 14.00 odprawione zostało nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym, natomiast o godz. 15.00 nabożeństwo na cmentarzu parafialnym, przy kościele św. Barbary .

W czwartek-Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Był to dzień zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego i czas wielkiej modlitwy Kościoła za wszystkich zmarłych.
W tym dniu można zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych.

XVII DZIEŃ PAPIESKI
16 ROCZNICA KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA.

 

Dzisiaj 8 października 2017 r. obchodziliśmy 16 - tą rocznicę konsekracji naszego kościoła. W modlitwie zawierzyliśmy Bożej opiece całą naszą parafię i jej dobroczyńców.

W całej Polsce obchodzimy Niedzielę Papieską pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Kościół nieustannie odwołuje się do nauczania Jana Pawła II i przypomina Jego wielką troskę oraz zaangażowanie w obronie godności człowieka, świętości życia i trwałości rodziny.

 

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWE KU CZCI PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W niedzielę 17 września 2017 r. obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, która w tym dniu gromadziła się wokół Chrystusowego ołtarza w duchu chrześcijańskiej miłości.

Pochylamy się w zadumie nad tajemnicą Chrystusowego Krzyża, który jest nie tylko znakiem naszej wiary, ale przede wszystkim znakiem wielkiej miłości Boga do człowieka.

O godz. 11.15 była odprawiona Suma Odpustowa koncelebrowana w intencji Parafian i Gości, której przewodniczył  proboszcz parafii św. Bartłomieja w Smolnicy, ks. Korneliusz Matauszek.

Składamy Panu Bogu nasze dziękczynienie za dar kościoła i parafii a przede wszystkim za ten Żywy Kościół, który gromadząc się na Eucharystii daje świadectwo swojej przynależności do Chrystusa.

 

UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWE DZIAŁKOWCÓW
3 września 2017 roku.
 

Dzień Matki Bożej Fatimskiej
13 lipca 2017 roku.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA (ZDJĘCIA)

KLIP 1                KLIP 2

 

 

UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA
15 czerwca 2017 roku.

15 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 odprawiona została uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. W tym dniu lud chrześcijański składał publiczne świadectwo wiary i pobożności. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, grupom modlitewnym, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Maryi oraz panom do baldachimu. Dzieci komunijne i rocznicowe niosły symbole religijne i sypały kwiatki. Wzdłuż całej trasy procesji przystrojone były pięknie okna i balkony.

WIĘCEJ FOTO

Dzień Matki Bożej Fatimskiej
13 czerwca 2017 roku.

We wtorek 13 czerwca obchodzimy w naszej parafii Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Wypełniając orędzie Matki Bożej z Fatimy pragniemy modlić się o nawrócenie grzeszników i o pokój dla świata. Msze św. będą o godz.: 7.00; 9.00 (z błog. lurdzkim) i wieczorna Msza św. o godz. 19.00. Różaniec fatimski o godz.: 6.30; 8.30; 12.00 i o godz. 20.00 uroczysta procesja różańcowa z figurą Matki Bożej. Na wieczorne nabożeństwo przynosimy świece.
 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Uroczystości prymicyjne Ks. Damiana Cholewy.

4 czerwca 2017 roku.

 Naszemu Księdzu Neoprezbiterowi Damianowi życzymy: Nieustającej współpracy z Duchem Świętym: Duchem Pocieszycielem i Odnowicielem. Życzymy wiele siły, cierpliwości i wytrwałości. Życzymy wspaniałych ludzi wokół, w których zawsze będzie dostrzegał twarz Chrystusa, ludzi, których będzie jednoczył we wspólnocie kościoła, ludzi, dla których będzie drogowskazem na drodze zbawienia. Życzymy wreszcie serc otwartych, bijących prawdziwą miłością Chrystusową.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

28 maja 2017 roku.

28 maja 2017 roku, podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.15 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
Nasz Proboszcz, Zbigniew Żukiewicz, przypomniał w homilii naszym dzieciom "roczniakom" ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem - Jezusem.
Mając Jezusa w swoim sercu będą Go niosły do swoich domów, do szkoły, a przede wszystkim będą kochały drugiego człowieka, tak jak On. Dziękowaliśmy Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które dzieci rok temu otrzymały.
Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nich jest Jezus.
Z miłości do nich, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał im siebie pod postacią chleba. Dał im siebie, aby złączyły swoje życie z życiem Bożym.
Do tego wydarzenia przygotowywał je i prowadził Duch Święty.
Ta Eucharystia, w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za ich pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego minionego roku.

Uroczysta Msza św. koncelebrowana z ok. 7 rocznicy święceń kapłańskich ks. Piotra i jego kolegów. 
24 maja 2017 roku.

 

Uroczystość I Komunii Świętej
21 maja 2017 roku.

Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Grono dzieci przygotowanych przez katechezę, modlitwę i spowiedź św., po raz pierwszy uczestniczy w pełni we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa do swojego serca.

Uroczyste obchody 100 rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej.

 

UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA
27.04.2017 R.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA POD PRZEWODNICTWEM Ks. BISKUPA RUDOLFA PIERSKAŁY.


 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - REZUREKCJA

FOTO

WIELKA SOBOTA - UROCZYSTOŚCI WIGILII PASCHALNEJ

FOTO

WIELKI PIĄTEK - Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja

FOTO

WIELKI PIĄTEK - Dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.- Liturgia Męki Pańskiej

FOTO

CIEMNIA

Wielki Czwartek - Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemni.

FOTO
 

Po Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ przeniesiono Najświętszy Sakrament do ciemnicy i adorowano do godz. 22.00.
 

WIELKI CZWARTEK - ŚWIĘTO WSZYSTKICH KAPŁANÓW

Drodzy Kapłani, dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dzięki Wam i Waszej pracy, możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy! Jesteśmy także wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas. Chcemy Was zapewnić, że każdego z Was codziennie otaczamy swoją modlitwą, a dziś, w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny. Życzymy Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. Niech On obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, przede wszystkim - abyście wzorem Chrystusa byli Dobrymi Pasterzami i osiągnęli świętość! Szczęść Boże!

FOTO

WIELKI CZWARTEK - MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ


WIELKI CZWARTEK
– Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wszyscy wierni zgromadzili się dzisiaj na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej.
„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”
                                                           Św. Jan Maria Vianney

FOTO
 

WIELKI CZWARTEK

W dniu dzisiejszym otrzymali wyróżnienie z rąk biskupa za służbę i zaangażowanie.

NIEDZIELA PALMOWA 2017 - KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ

 

NIEDZIELA PALMOWA 2017 - DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII

REKOLEKCJE PARAFIALNE DLA DZIECI
4-8 MARZEC 2017 r.


POFERYJNY WYJAZD MINISTRANTÓW DO KATOWIC - 11 MARCA 2017 R.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
29.10.2016 R.