OGŁOSZENIA

 

1.   IV Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Kościół w trosce o dobro ludzi wierzących a zwłaszcza o ich uświęcenie i zbawienie zachęca wiernych do modlitwy o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, i przypomina nam, że każdy chrześcijanin jest powołany aby być wiernym świadkiem Chrystusa.

·   Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo i modlitwy o powołania.

 

2.  W poniedziałek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie będzie nowenny do św. Ojca Pio.

 

3.  W poniedziałek i środę o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z VII kl.

 

4.  W środę 25 kwietnia Święto św. Marka Ewangelisty. Dzień modlitwy o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy na roli. Panu Bogu powierzamy trud pracy rolników i działkowiczów. O godz. 17.30 nabożeństwo i modlitwy o urodzaje.

 

5.   W czwartek o godz. 16.30 Msza św. szkolna, zapraszamy dzieci i rodziców.

·   Po Mszy św. szkolnej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

·   Po Mszy św. wieczornej spotkania biblijne w salce katechetycznej. Zapraszamy osoby, które chętnie czytają w domu Pismo św. i rozważają je w swoim sercu.

 

6.   W piątek o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu.

 

7.  W piątek (27 kwietnia) mija 4 rocznica kanonizacji Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

 

8.   W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów i Dzieci Maryi.

 

9.  W sobotę 28 kwietnia 2018 r. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. W programie m.in. zwiedzanie seminarium, spotkania w grupach, Msza Święta oraz koncert zespołu. Będzie też ciepły posiłek. Zapraszamy księży, katechetów, młodzież, ministrantów i osoby świeckie.

 

10. Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych całej diecezji w poniedziałek 30 kwietnia br. o godz. 19.00 do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej.

 

11. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek 1 maja w Jemielnicy. Jest ono  okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim.

 

12. Wszystkim dobroczyńcom, ofiarodawcom i przyjaciołom naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na prowadzone aktualnie prace remontowe. Dziękujemy także za pomoc i troskę o należyty porządek wokół kościoła i przy krzyżach przydrożnych na terenie parafii. Naszym paniom dziękujemy za cotygodniowe sprzątanie kościoła i kaplicy. Życzymy Parafianom i Gościom pięknej i dobrej niedzieli oraz błog. Bożego w nowym tygodniu.