OGŁOSZENIA

1. III NIEDZIELA ADWENTU – Kościół kieruje do nas słowa zachęty, abyśmy z radością podjęli trud przygotowania naszego serca na obchód wielkiej tajemnicy naszego zbawienia.

· o godz. 16.00 nabożeństwo adwentowe

· o godz. 16.00 w stołówce OPS-u przy ul. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się Wieczór Wigilijny dla osób samotnych i wiekowych, serdecznie zapraszamy i z wielką z radością oczekujemy.

 

2. Zachęcamy do udziału we Mszy św. roratniej, która jest najpiękniejszym przygotowaniem na spotkanie z przychodzącym do nas Jezusem Chrystusem.

Roraty odprawiane są codziennie: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Ojca Pio.

 

 

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu.

· o godz. 18.00 uroczyste zakończenie Rorat.

 

 

5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów i Dzieci Maryi.

 

 

6. Za tydzień w czwartą niedzielę adwentu przypada – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia Wieczoru Wigilijnego oraz pielęgnowania pięknych zwyczajów wigilijnych: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii
o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd. W dzień wigilijny zachowujemy post od pokarmów mięsnych.

· nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

· Informujemy Parafian, że w czwartą niedzielę adwentu, która jest równocześnie dniem wigilijnym, kącik sprzedaży będzie zamknięty.

· o godz. 16.00 Pasterka dla dzieci

· o godz. 23.30 – Misterium – Tajemnica Bożego Narodzenia

· 24.00 - Uroczysta Pasterka za Parafian i Gości

 

7. W tym tygodniu rozpoczyna się adwentowa spowiedź przedświąteczna. Okazja do spowiedzi jest codziennie: rano od 6.30 do 8.00 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

 

8. Zespół Caritas zaprasza do sklepiku w domu katechetycznym, do nabycia są: świece wigilijne, kartki świąteczne, dewocjonalia i opłatki. W dni powszednie opłatki wigilijne są dostępne w kancelarii.

 

9. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do czwartku włącznie.

 

10. Informujemy parafian, że odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy 28 grudnia 2017 r. Plan kolędy znajduje się w gablotce, gazetce oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

11. Dobroczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy także za okazywaną życzliwość, ofiarną pomoc i dar modlitwy. Niech Boże Dziecię, które do nas przychodzi napełni nasze serca darem miłości i pokoju.