OGŁOSZENIA

 

1. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj Niedziela Papieska. Kościół nieustannie odwołuje się do nauczania św. Jana Pawła II i przypomina Jego troskę i wielkie zaangażowanie w obronie świętości małżeństwa i rodziny.

 

2. Dzisiaj przypada także Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego w życiu osobistym i zawodowym. O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe.

 

3. W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa. O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe. Wieczorne modlitwy do św. Ojca Pio będą w czasie nabożeństwa różańcowego.

 

4. We wtorek 16 października uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.W tym dniu przypada 40 rocznica wyboru Jana Pawła II na stolicę św. Piotra w Rzymie.

           O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe i modlitwy do św. Jana Pawła II.

 

5. W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

 

6. W czwartek (18 października) wspomnienie św. Łukasza,  Ewangelisty.

W tym dniu modlimy się za Pracowników Służby Zdrowia, którym patronuje św. Łukasz.

            O godz. 17.15 różaniec za lekarzy, pielęgniarki i personel pomocniczy Służby Zdrowia.

            O godz. 18.00 Msza św. wieczorna – szkolna, zapraszamy dzieci i rodziców.

 

7. W piątek przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki duszpasterza ludzi pracy i kapelana „Solidarności”. Zamordowany przez pracowników Służby Bezpieczeństwa (19 X 1984r.). Beatyfikowany w Warszawie 6 czerwca 2010 roku.

            O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.

            O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe.

 

8. W piątek o godz. 19.00 w parafii Grodzisko spotkanie modlitewne dla młodzieży ze wszystkich parafii dekanatu Strzelce Opolskie. Wyjazd młodzieży autokarem z parkingu przy parafii o godz. 18.40.

 

9. W sobotę św. Jana Kantego, Prezbitera

            O godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów i Dzieci Maryi.

            O godz. 16.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 

10. W niedzielę 21 października Niedziela Misyjna-rozpoczyna się Tydzień Misyjnyw Kościele.

 

11. Kancelaria w tym miesiącu, czynna będzie tylko wieczorem od godz. 18.45 do 19.30.

 

12. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To szczególny czas modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy już cieszą się chwałą nieba i z tymi, którzy naszej modlitewnej pomocy wciąż potrzebują aby zostali uwolnieni z kar czyśćcowych i dostąpili pełnego zjednoczenia z Chrystusem w niebie. Wypominki do różańca za zmarłych można składać w zakrystii kościoła lub bezpośrednio w kancelarii.

 

13. Dzisiaj przed kościołem Zespół CARITAS poleca „papieskie kremówki”. Opakowanie małe (2 kremówki) po 8 złotych, opakowanie duże (4 kremówki) po 16 złotych.

Przed kościołem zbiórka do puszek na papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za każdy dar serca wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Misje Święte. Życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych nowym tygodniu.