OGŁOSZENIA

 

1. II NIEDZIELA ADWENTU. Druga Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla   ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. O godz. 16.00 nabożeństwo adwentowe.

 

2. Druga Niedziela Adwentu przeżywana jest w naszej diecezji jako Dzień Ubogich. Do pięknej chrześcijańskiej postawy wobec ubogich  zachęca nas  Biskup Opolski Andrzej Czaja.

 

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Ojca Pio.

 

4. W czwartek 13 grudnia przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w tym dniu  w naszej parafii obchodzimy Dzień Fatimski. Wraz z Maryją chcemy trwać na modlitwie prosząc dobrego Boga o pokój dla świata i nawrócenie grzeszników.

    Msza św. o godz.: 7.00;  9.00 ( w int. chorych i osób starszych z błog. lurdzkim).

    Wieczorna Msza św. ze względu na  Roraty będzie  o godz. 17.30 .

    Różaniec fatimski o godz. 6.30; 8.30; 12.00 i wieczorem o godz. 18.30.

    Na wieczorną Mszę św. i  nabożeństwo prosimy przynieść świece.

 

5. W piątek 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera.

    O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.

    O godz. 19.00 w parafii Dziewkowice adwentowe czuwanie modlitewne dla młodzieży ze wszystkich parafii dekanatu Strzelce Opolskie. Zbiórka młodzieży z naszej parafii o godz. 18.30 przy domu katechetycznym, o godz. 18.40 będzie autokar.

 

6. W sobotę od godz. 8.00  przedświąteczne sprzątanie kościoła i pomieszczeń przyległych oraz porządkowanie placu kościelnego i całego zewnętrznego otoczenia obiektów sakralnych, zwracamy się z gorącą prośbą do panów i pań  o życzliwą pomoc.

    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych w domach.

    O godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla ministrantów i Dzieci Maryi.

    O godz. 16.30 nauka dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w święta Bożego Narodzenia i w niedzielę po świętach.

    Od godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

7. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie adwentowym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla   zainteresowanych samolotową pielgrzymką do Ziemi Świętej.

 

8. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe w niedzielę 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

 

9. Zapraszamy osoby samotne a także starsze wiekiem , na wspólną Wieczerzę Wigilijną, która odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 16.00 w stołówce Ośrodka Opieki Społecznej przy ul. Kard. Wyszyńskiego 10. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

10. W domu katechetycznym, do nabycia są: świece wigilijne, kartki świąteczne i opłatki.

 

11. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszy św. roratniej, która jest najpiękniejszym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Roraty są codziennie: rano o godz. 7.00  i wieczorem o godz. 17.30.

 

12. Trwają  jeszcze prace związane z odnowieniem ścian po montażu nowego okna witrażowego. Przy tej okazji odnowione zostały już  ściany na chórze kościoła, na obydwu klatkach schodowych oraz cały prospekt organowy. Aktualnie odnawiane są jeszcze ściany pod chórem  oraz  całe wejście główne kościoła.

 

13. Wszystkim naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary dzisiaj  złożone i za każdy gest dobroci i życzliwości. Dziękujemy także za okazaną  pomoc w pozyskaniu nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Życzymy pięknej i dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na radosny czas adwentowego czuwania.