OGŁOSZENIA

 

1. NIEDZIELA XII ZWYKŁA. Świat współczesny potrzebuje autentycznych świadków Chrystusa na wzór Świętego Jana Chrzciciela. Jako chrześcijanie i uczniowie Chrystusa jesteśmy wezwani i zobowiązani do głoszenia Ewangelii całym swoim życiem.

· Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo i modlitwy do św. Ojca Pio.

 

3. We wtorek wyjazd uczestników jubileuszowej pielgrzymki do Rzymu i San Giovanni Rotondo z okazji 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Papieża i 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio.

 

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i męczennika. W tym dniu obchodzimy 46. rocznicę ustanowienia diecezji opolskiej.

 

5. W piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych  Apostołów Piotra i Pawła.

· Msze św. z kazaniem o godz. 7.00; 9.00 ; 18.00.

· Kolekta przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

· o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu.

 

6. W sobotę o godz. 16.30 nauka dla rodziców i chrzestnych.

 

7. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zakończenie nabożeństw czerwcowych.

 

8. Sakrament Pokuty sprawowany jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

9. W niedzielę 1 lipca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Dzieci na Górę św. Anny. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego będzie sprawowana o godz. 10.00.

 

10. Rodziców dzieci komunijnych informujemy, że w zakładzie Foto Studio Heksa przy Placu Żeromskiego jest do odbioru pamiątkowy film z uroczystości I Komunii św.

 

11. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, czas letniego wypoczynku. Człowiek wierzący zawsze pamięta o swojej chrześcijańskiej godności a także o obowiązkach płynących z wiary, a zwłaszcza o codziennej modlitwie i należytym świętowaniu niedzieli przez udział w niedzielnej Eucharystii. Pamiętamy także o odpowiednim stroju udając się na Mszę św. i zwiedzając miejsca święte. Mimo trwających upałów obowiązuje nas zawsze strój godny a nie swobodny.

 

12. Informujemy parafian, że kancelaria w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) czynna będzie tylko w godzinach wieczornych: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 18.45 do 19.30.

 

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne oraz za życzliwą pomoc i troskę o naszą wspólnotę. W odpowiedzi na apel Biskupa Opolskiego, w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na materialną pomoc dla syryjskich dzieci w Aleppo.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i obfitych łask Bożych w nowym tygodniu, a udającym się na wakacje i urlopy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił fizycznych i duchowych.