OGŁOSZENIA

1. Świat współczesny potrzebuje autentycznych świadków Ewangelii na wzór Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jako chrześcijanie i uczniowie Chrystusa jesteśmy wezwani i zobowiązani do głoszenia Ewangelii całym swoim życiem. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 
2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo i modlitwy do św. Ojca Pio.


3. W środę przypada wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i męczennika.
W tym dniu obchodzimy 45. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.


4. W czwartek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Msze św. z kazaniem o godz. 7.00; 9.00; 18.00.
Kolekta przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.


5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu.
Po Mszy św. wieczornej zakończenie nabożeństw czerwcowych.


6. W piątek 30 czerwca o godz. 19.00 nas Placu Katedralnym w Opolu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz odnowy katedry opolskiej. Wystąpią m.in. zespół Sound'n'Grace, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Siostra Cristina, zwyciężczyni konkursu The Voice oj Italy w 2014 roku. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia na portierni Wydziału Teologicznego UO przy ul. Drzymały, w kancelarii Parafii Katedralnej, w Kurii Diecezjalnej oraz w opolskich parafiach.


7. I Sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
O godz. 6.30 różaniec wynagradzający.
O godz. 7.00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej oraz nabożeństwo z rozważaniem tajemnicy różańcowej.
Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.


8. W sobotę o godz. 16.30 nauka formacyjna dla rodziców i chrzestnych.
Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.


9. W niedzielę 2 lipca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Dzieci na Górę św. Anny.
Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego będzie sprawowana o godz. 10.00.


10. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, czas letniego wypoczynku. Człowiek wierzący zawsze pamięta o swojej chrześcijańskiej godności a także o obowiązkach płynących z wiary, a zwłaszcza o codziennej modlitwie i należytym świętowaniu niedzieli przez udział w niedzielnej Eucharystii. Pamiętamy także o odpowiednim stroju udając się na Mszę św. i zwiedzając miejsca święte. Mimo trwających upałów obowiązuje nas zawsze strój godny a nie swobodny.


11.Informujemy parafian, że kancelaria w okresie wakacyjnym ( od l lipca do 31 sierpnia) czynna będzie tylko w godzinach wieczornych:
poniedziałek - wtorek - czwartek - piątek - od 18.45 do 19.30.


12.Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary duchowe i materialne, za życzliwą pomoc i troskę o naszą wspólnotę oraz ofiarowany dar modlitwy.
Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i obfitych łask Bożych w nowym tygodniu, a wszystkim udającym się na wakacje i urlopy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił fizycznych i duchowych.