OGŁOSZENIA

1. IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Radości (Laetare), która zwiastuje nam połowę okresu przygotowania paschalnego. W tradycji rzymskiej od XVI wieku zwana jest również „Niedzielą Róż”.

Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, serdecznie zapraszamy.

 

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową z Ojcem Pio. Na wieczorne nabożeństwo prosimy przynieść świece.

 

3. We wtorek 2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. W tym dniu łączymy się w modlitwie z całym Kościołem i dziękujemy Bogu za dar życia św. Jana Pawła II i za Jego papieską posługę w Kościele Chrystusowym.

    O godz. 18.00 Msza św. wieczorna i uczczenie relikwii św. Jan Pawła II.

 

4. I Czwartek miesiąca – czcimy Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

    O godz. 7.00 Msza św. za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed I Piątkiem i miesięczna spowiedź dla dzieci.

    O godz. 18.00 Msza św. wieczorna – szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci.

 

5. I Piątek miesiąca - Dzień Pokuty i wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy.

O godz. 7.00 Msza św. za czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa, dobrodziejów naszej parafii
i budowniczych kościoła. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego – Godzinki ku czci Męki Pańskiej i adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa.

    Od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź  pierwszopiątkowa dla młodzieży i dorosłych.

    O godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania

 

6. I Sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP. Zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca o które prosiła Matka Boża objawiając się w Fatimie.

O godz. 6.30 Różaniec wynagradzający i Msza św. za czcicieli Matki Bożej i wspólnotę Żywego Różańca, po Mszy św. nabożeństwo i zmiana tajemnic.

 

7. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych w domach, będą to już odwiedziny przedświąteczne, ponieważ w sobotę przed świętami (13 kwietnia) przypada Dzień Fatimski. O godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów i Dzieci Maryi.

 

8. W sobotę o godz. 16.30 nauka dla rodziców i chrzestnych, zapraszamy na naukę także rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w święta wielkanocne.

 

9. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne oraz za okazywaną życzliwość i troskę o nasz kościół i całą parafię. Słowa serdecznej wdzięczności kierujemy do tych parafian, którzy zaangażowali się w przygotowanie obiektów sakralnych do wizytacji kanonicznej i serdecznego przyjęcia ks. Biskupa w naszej parafii. Dziękujemy także za liczny udział w spotkaniach z ks. Biskupem. Wszystkim drogim Parafianom i obecnym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego czasu wielkopostnej pokuty.